Lampy ogrodowe Milight dodadzą blasku Twojemu ogrodowi.

Posted By: Jacek In: Milight oświetlenie dla domu i dla profesjonalistów On: Comment: 0 favorite Hit: 1122

Milight to znakomite jakościowo produkty w umiarkowanych cenach, do zastosowań domowych jak i profesjonalnych. Większość produktów jest dostępna w naszym sklepie Luminarex w Łodzi.

Czym jest lampa ogrodowa MiLight ?

Czym sterować lampami ogrodowymi MiLight?

W jaki sposób przypisać lampy do pilota ?

Lampy ogrodowe MiLight w ofercie sklepu Luminarex w Łodzi.
Oświetlenie i ekspozycja architektury ogrodowej dzięki naświetlaczom Milight w formie sterowanych bezprzewodowo lamp ogrodowych to zadanie niezwykle proste. W ofercie sklepu Luminarex znajdziecie Państwo lampy ogrodowe Milight o różnych mocach świecenia, dzięki czemu dopasujecie Państwo odpowiedni produkt do każdego zakątka ogrodu.
Postaramy się Państwu przybliżyć te produkty, aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji.
Czym jest lampa ogrodowa MiLight ?
To nic innego jak wodoodporny naświetlacz LED w formie okrągłego reflektora , pozwalająca na wysyłanie strumienia światła w zadanym kierunku. W celu dokładniejszej ekspozycji architektury ogrodowej producent ograniczył kąt świecenia  w zależności od modelu do 15-25 stopni. Lampa przeznaczona jest do łatwego umieszczenia w lekkim gruncie (np. trawnik, piasek) za pomocą niewielkiego statywu. Jeśli nie wykorzystujemy statywu – można lampę ustawić w zasadzie w dowolnym miejscu. Lampa ma wbudowany sterownik, nie potrzeba więc stosowania dodatkowych sterowników oświetlenia. Wyjątkiem są jedynie lampy pracujące w systemie MiLight SYS, ale o tym postaram się napisać następnym razem.
Lampa po ustawieniu na statywie ma możliwość ustawienia w poziomie w zakresie 0-360 stopni oraz w pionie w zakresie 0-180 stopni.
Zastosowane w lampie wysokiej jakości diody białe i RGB pozwalają na wyświetlenie dowolnego koloru z palety RGB ( teoretycznie możliwe uzyskanie jednego z 16 mln kolorów) lub dowolnego koloru białego z przedziału 2700-6500K. Możliwe jest również wyświetlenie koloru RGB razem z kolorem białym i zmiana wartości natężenia światła niezależnie dla koloru RGB i koloru białego. Możliwe jest również wyświetlenie jednego z 9 programów dynamicznej zmiany kolorów oraz ich zwalnianie lub przyspieszanie.
Lampy wyposażone zostały w funkcje autotransmisji i autosynchronizacji sygnału. Co to oznacza? Otóż dzięki funkcji autotransmisji możemy oddalić lampy od siebie do maksymalnie 30 m w otwartym terenie ( odległość ta zależy od ukształtowania terenu i zabudowy)  i stworzyć w ten sposób dowolny ciąg oświetlenia o nieograniczonej długości. Sygnał sterowania będzie automatycznie przekazywany od lampy do lampy. Warunkiem jest to, aby jedna z lamp znajdowała się w zasięgu pilota lub innego urządzenia sterującego ( np. routera iBox , jeśli sterujemy smartfonem) oraz by każda z  lamp znajdowała się w zasięgu działania sąsiedniej lampy.
Funkcja autosynchronizacji sygnału zapewnia to, że na każdej lampie w obrębie jednej strefy oświetlenia  będzie wyświetlany ten sam kolor lub ta sama sekwencja programów dynamicznych. Jeśli uruchomimy wszystkie strefy jednocześnie za pomocą przycisku włączenia pilota – funkcja ta będzie działać ze wszystkimi lampami przypisanymi do pilota.
Parametry lamp ogrodowych MiLight.
FUTC04 – moc 6W, jasność 420 lm, kąt świecenia – 25 stopni
FUTC02 – moc 9W, jasność 700 lm, kąt świecenia – 15 stopni
FUTC03 – moc 15W, jasność 1200 lm, kąt świecenia – 15 stopni
FUTC05 – moc 25W, jasność 1700 lm, kąt świecenia – 15 stopni
Zasilanie w/w lamp to 230V AC.
Wszystkie lampy są wodoodporne, a wysokiej jakości diody zapewniają użytkowanie na poziomie 50000 godzin świecenia.
Zasięg iluminacji to minimum 10m.
Czym sterować lampami ogrodowymi MiLight?
Do sterowania możemy użyć pilotów strefowych Milight – zarówno 8-strefowych jak i 4-strefowych, w formie panelu naściennego lub pilota „do ręki” ( oznaczenia dla 4- strefowych FUT092, B2, T2, dla 8-strefowych FUT089, B8) lub pilotów jednostrefowych (FUT088, B0). Są to najbardziej funkcjonalne piloty RGB+CCT, dzięki którym w najlepszy sposób wykorzystamy możliwości lamp.
Jeśli chcemy sterować za pomocą smartfona musimy dodatkowo zastosować router oświetlenia iBox. Musi się on znajdować w zasięgu działania jednej z lamp każdej ze stref oświetlenia ( maksymalnie do 30 m w otwartym terenie). Oczywiście możemy korzystać jeśli chcemy równocześnie ze sterowania pilotem i smartfonem.
Jeśli chcemy podzielić lampy na strefy oświetlenia – do każdej ze stref możemy przypisać nieograniczoną ilość lamp ogrodowych. Rodzaje lamp możemy mieszać w obrębie każdej ze stref. W pojedynczej strefie będziemy wyświetlać ten sam zadany przez nas kolor lub program, w każdej ze stref możemy ustawić inny kolor lub program. Jeśli chcemy, aby w każdej strefie wyświetlał się ten sam kolor – jest to również możliwe. Możliwości są więc nieograniczone.
W jaki sposób przypisać lampy do pilota ?
Każdą lampę musimy przypisać do pilota , którym będziemy sterować. Opiszę to na przykładzie pilota strefowego. Ważne jest to, aby proces przypisywania do pilota wykonać w ciągu 3 sek. od momentu włączenia zasilania danej lampy. Po 3 sekundach proces przypisania lub odpisania nie nie będzie możliwy.
    • Podłączamy lampę do zasilania
    • Na pilocie naciskamy 3-krotnie przycisk włączenia strefy, do której chcemy przypisać daną lampę.
    • Jeśli lampa błyśnie 3-krotnie na zielono – oznacza to , że proces przypisania się powiódł.
    • Jeśli chcemy przypisać kolejną lampę – postępujemy analogicznie.
    • Jeśli chcemy kilka lamp przypisać do jednej strefy – możemy je wszystkie podłączyć jednocześnie do zasilania i natychmiast ( w ciągu 3 sekund) naciskamy 3-krotnie przycisk włączenia strefy, do której chcemy przypisać lampy. Możemy je również przypisywać pojedynczo.
    • Do każdej strefy możemy przypisać nieograniczoną ilość lamp.
W przypadku , gdy chcemy odpisać daną lampę od pilota postępujemy następująco :
    • Podłączamy lampę do zasilania
    • Na pilocie naciskamy  natychmiast po podłączeniu zasilania ( w ciągu 3 sekund) 5-krotnie przycisk włączenia strefy, od której chcemy odpisać daną lampę.
    • Jeśli lampa błyśnie 9-krotnie na czerwono – oznacza to , że proces odpisania się powiódł.

W przypadku jakichkolwiek problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Pozdrawiamy
Luminarex.

Comments

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień